آشنایی خرید ساندویچ ساز ایده آل با توانایی و کارایی بالا

ساندویچ ساز هر چند یکی از لوازم غیر ضروری در آشپزخانه است، ولی با این حال برای سهولت و در مواقعی که کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل بسیار خوب و کارگشا است. اکثر ساندویچ سازها از لحاظ اندازه بسیار جمع و جور هستند و در هر آشپزخانه ای می تواند قرار بگیرد.امروزه پر طرفدارترین آن ها ساندویچ سازهایی هستند که ۲ قطعه نان توست در آن قرار میگیرد و نهایتا ۴ساندویچ کوچک مثلثی تحویل می دهد. انتخاب ساندویچ ساز بستگی به نوع ساندویچی است که شما می خواهید درست کنید .

 

آشنایی خرید ساندویچ ساز ایده آل با توانایی و کارایی بالا

 

اندازه ساندویچ ساز:
اولین فاکتور، تعداد ساندویچی است که یک ساندویچ ساز می تواند در هر بار درست کند. اگر افراد زیادی در خانواده شما زندگی می کنند، ساندویچ سازی بگیرید که تعداد زیادی ساندویچ را بتواند آماده کند. برای این منظور ساندویچ سازهایی که چند ظرف دارند را تهیه کنید. اگر جای کافی دارید، میتوانید مدلهایی برای ۴، ۸ یا حتی ۱۶ تکه نان هم در بازار پیدا کنید.
اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ سازمی باشد. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار می‌دهید، باید ساندویچ سازی با مدلی عمیقتر انتخاب کنید. برخی از ساندویچ سازها دارای لولای متحرک هستندو میتوانند متناسب با قطر ساندویچ تنظم شوند.

نوع صفحه گریل:
ساندویچ سازها دارای دو نوع صفحه گریل هستن بعضی صاف و بعضی دارای شیار می باشند. اگر از نوعی که دارای شیار می باشد استفاده کنید، ساندویچ های شما شیاردار شده و شیارهای آن قهوه ای پررنگ تر و برشته تر می شود . برخی از ساندویچ سازها نقش های متفاوتی بر روی نان ایجاد می‌کنند که برای همه تنوع طلب و بسیار جالب است.
توان تولید گرما: اهمیت دیگر ساندویچ ساز گرمایی است که تولید می کند و اینکه چه اندازه توان برای گرم شدن نیاز دارد. بهترین ساندویچ ساز ها آپشن های متنوعی برای گرم کردن دارند و این امکان برای درست کردن انواع ساندویچ ها بسیار مناسب می باشد.

تایمر:
مناسب ترین ساندویچ ساز می تواند تایمر داشته باشد. تایمر کمک می کند تا دقیقا ساندویچ خود را همانگونه که در نظر دارید تهیه نمایید. تایمر ساندویچ ساز نه تنها اطلاع می دهد که کی ساندویچ شما آماده است، بلکه این اجازه را خواهد داد که حین پخت به کارهای دیگر خود رسیدگی نمایید.

تمیز کردن:
توصیه می شود ساندویچ سازی خریداری کنید که قابل شست وشو باشد و قسمت های داخلی آن قابلیت جدا شدن از دستگاه و شست وشوی جداگانه را داشته باشد. هر چند صفحه داخلی ساندویچ ساز ها از نوع نچسب هستند اما به هرحال این دستگاه همانند هر وسیله پخت و پز دیگر نیاز به تمیز شدن و شست و شو دارد. اگر می‌خواهید تمیز کردن ساندویچ سازتان هم به سرعت انجام شود سراغ مدلی بروید که صفحه داخلی آن قابل برداشتن باشد. ساندویچ سازهایی که صفحه ثابت دارند را باید بعد از خنک شدن با یک دستمال نمدار پاک کرد.
تمام صفحه های ساندویچ ساز ها چه ثابت و چه متحرک از جنس نچسب بوده و هنگام تمیز کردن آنها بایددقت کافی داشته باشید تا روی این صفحه ها خط نیافتد. به این منظور از پارچه نرم یا ابر ساده استفاده نمایید.
تنظیمات:
کار کردن با دستگاه ساندویچ ساز بسیار آسان و ساده است، اکثرا انواع ساندویچ سازها دارای چراغهایی هستند که یکی نشانه روشن بودن دستگاه و دیگری نشان دهنده داغ بودن دستگاه و آماده بودن آن برای تهیه ساندویچ مشخص می کند.

 

آشنایی خرید ساندویچ ساز ایده آل با توانایی و کارایی بالا

 

میزان مصرف برق:
دستگاهی را خریداری نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد. با توجه به رشد قیمت، انرژی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر دستگاه گریل را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می کنید، نوعی را انتخاب نمایید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد تا از وظایف خود به خوبی بربیاید.
ویژگیهای دیگر:
اگر به ساندویچهای فانتزی مدل کافه ها علاقه داشته باشید، دنبال توستر های پنینی باشید که میتوانید در آنها از انواع نانهای ضخیم و نازک بومی و فانتزی استفاده نمایید.
اگر ساندویچ ساز را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می‌کنید، نوعی را انتخاب کنید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد.
برخی از انواع ساندویچ سازها دارای ویژگیهایی مانند داشتن جایی برای قرار دادن سیم بوده و انواعی نیز دارای پایه هایی هستند که می‌توان آنها را هنگام عدم استفاده، به طور عمودی قرار می‌گیرند.
بیشتر ساندویچ سازها همراه با مجموعه ای از دستور تهیه غذا می باشند.
درب بعضی از ساندویچ سازها قابل تنظیم هستند و میتوان آنرا طوری تنظیم کرد که بدون تماس داشتن با روی ساندویچ، حرارت لازم را برای آب کردن پنیر یا برشته کردن روی ساندویچهای روباز فراهم می‌کنند.

نکات ایمنی:
در نظر داشته باشید که صفحات داخلی ساندویچ سازها بسیار داغ میشوند و معمولا تا خنک شدن آنها مدتی زمان می برد.
از آنجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ سازها از جنسی است که حرارت را منتقل نمیکند، می توان مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب آن مشکلی پیش نخواهد آمد ولی مراقب باشید که موقع برداشتن ساندویچ ها دست خود را نسوزانید.ساندویچ سازها دارای پایه هایی ضد لغزش نیز هستند و بر روی دستگیره آنها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.

 

آشنایی خرید ساندویچ ساز ایده آل با توانایی و کارایی بالا

 

ساندویچ ساز تفال مدل SM1570

ساندویچ ساز تفال مدل SM1570

 

ساندویچ ساز مولینکس مدل SM1540

ساندویچ ساز مولینکس مدل SM1540

ساندویچ ساز تفال سری Ultracompact مدل SM1552

ساندویچ ساز تفال سری Ultracompact مدل SM1552

 


نویسنده مطلب خانم امانی