۲ مهر ۱۳۹۶
بدون نظر

انتخاب مناسب ترین قابلمه

یکی از با اهمیت ترین خرید برای خانه و آشپزخانه هر کدبانو انتخاب درست و مناسب قابلمه است. انتخاب مناسب برای خرید قابلمه قبل از مارک آن مهمتر موادی است که قابلمه با آن درست شده است و بیشتر بستگی به میزان ضخامت و اندازه ظرف است. میزان هر قابلمه در برابر حرارت با هم فرق دارد و بستگی به نوع غذا و پخت و پزی است که میخواهیم در قابلمه انجام دهیم. هر ظرف و قابلمه ای که برای پخت و پز استفاده میشود مقداری از فلز آن داخل مواد غذایی میرود و همچنین در درجه حرارت بالا این مقدار بیشتر می شود. میزان نفوذ فلز از ظرف به مواد غذایی بستگی به اسیدی و قلیایی بودن مواد دارد.

 

قابلمه های تفلون

فلز سنگینی بنام کادمیوم که در قابلمه های تفلون  وجود دارد با استفاده پی در پی وارد غذا شده و احتمال ابتلا به سرطان و بیماریهای دیگر را زیاد می کند.ظروف تفلون نچسب، نسبتا سبک، با کاربرد و شست و شوی راحت و با مصرف کمتر روغن هستند. از تفلون های تولیدکنندگان معتبر استفاده کنید و در صورت آسیب، پخت غذا درون آن را متوقف کنید.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

تفلون از محبوب ترین قابلمه ها هستند، ولی در مقایسه با قابلمه ها انتخاب مطمئنی نیستند.

 

قابلمه های چدن

قابلمه های چدنی عمر طولانی و وزن بسیار بالایی دارند. در حرارت بالا مقاوم هستند و برای پخت طولانی و یکدست مناسب هستند.چدن فلزی است که مدت زمان زیادی گرم می ماند. خیالتان آسوده، قابلمه ی چدنی که می خرید فاقد آلومینیوم است. چدن، آلیاژی از آهن است و قابلمه چدن واقعی با خراش سطحش زنگ می‌زند. قابلمه های چدنی تنوع چندانی ندارند و از لحاظ هزینه، گران قیمت هستند.نگران قدیمی بودن ظروف نباشد، ما برایتان روش هایی برای تمیز کردن ظروف چدنی سوخته و قدیمی معرفی می کنیم.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

قابلمه های چدن ، عمر طولانی و وزن بسیار بالایی دارند.

 

قابلمه های استیل

از دیگر قابلمه ها بهداشتی تر بوده دوستدار سلامت اند. عمر طولانی داشته، زنگ نمی زنند و واکنشی نسبت به مواد غذایی ندارند. اما حرارت را مستقیم انتقال می‌دهند، یعنی غذا سریع تر در آن می‌سوزد. مناسب پخت انواع خورش و غذاهای آبدار هستند. برندهای معتبر را استفاده کنید که چند لایه‌اند. اگر غذا به ته قابلمه چسبید، با مقداری سرکه یا استیل شو آن را ترمیم کنید. این سرویس قابلمه استیل  دارای قیمت مناسبی هستند.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

قابلمه های استیل، عمر طولانی داشته، زنگ نمی زنند و واکنشی نسبت به مواد غذایی ندارند.

 

قابلمه‌های سرامیکی

قابلمه های سرامیکی جدیدترین نوع سرویس آشپزخانه است که دارای روکش نچسب و بدون ترکیبات مضر و تا حدودی هم مقام به خط خوردگی و خراشیدگی می باشد. یک نکته اینکه باید مراقب بود تا تکه های آن وارد غذا نشود. از چندین لایه تشکیل شده است که لایه رویی و بدنه آن سرامیک است. حرارت را خوب پخش و منتقل می کند. باید کمی دقت بیشتری داشت زیرا قیمت نسبتا بالایی دارد.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

قابلمه سرامیکی جدیدترین نوع سرویس آشپزخانه است.

 

قابلمه‌های گرانیتی

در بین پوشش های نچسب، گرانیت از همه بادوام تر و سخت تر است. گرانیت یا سنگ خارا به دلیل جنس خود، گرما را نگه داشته و غذا در آن دیرتر از ظروف معمولی می‌سوزد. تمیز کردن گرانیت بسیار ساده است. به دلیل نچسب بودن مصرف روغن را کاهش می‌دهد. چون گرانیت ماده ای طبیعی است، طعم غذا را تغییر نمی‌دهد.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

در بین پوشش های نچسب، گرانیت از همه بادوام تر و سخت تر است.

 

قابلمه های آلومینیومی

بیشتر محصولات مشابهی که در بازار می‌بینید بیشتر از جنس آلومینیوم است و نه فلز روی! فلز روی برای قابلمه مناسب است ولی کمتر پیدا می شود. آلومینیوم برای بدن انسان مضر است. نگهداری و پخت مواد غذایی اسیدی مانند آبلیمو، آبغوره، سرکه و شور در این ظروف، موجب خروج آلومینیوم و ورود آن به غذا می‌شود که بیماری و مشکلات بسیاری را به وجود می آورد. در این نوع قابلمه ها حرارت به طور یکنواخت و سریع است. در مقابل ضربه فورا فرمش عوض می شود. قابلمه های آلومینیومی وزنی سبک و ارزان قیمت هستند.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

فلز روی برای قابلمه مناسب است ولی کمتر یافت می‌شود، آلومینیوم برای سلامت انسان ضرر دارند.

 

قابلمه های مسی

قابلمه های مسی حرارت را به خوبی و یکسان پخش می کنند. مس قرمز در معرض هوا اکسید می‌شود و حالت سبز رنگ می گیرد و در این صورت برای سلامت مضر است. اغلب داخل مس با فلزی دیگر پوشانده می‌شود تا مس به داخل غذا وارد نشود. مس با مواد غذایی اسیدی و شور واکنش نشان می‌دهد و طعم غذا را تغییر می‌دهد. این نوع قابلمه های مسی در بازار به صورت کیلویی خرید و فروش می شود و کار دست هنرمندان ایرانی است.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

قابلمه های مسی، حرارت را به خوبی و یکسان پخش می کنند.

 

قابلمه های شیشه ای

ظروف شیشه ای یا پیرکس یکی از بهترین ظروف پخت و پز هستند. اگر این ظروف بی رنگ باشند یکی از سالم ترین انتخاب برای پخت و پز غذا هستند به این علت که درون آن کاملا دیده می شود و حس خوب و خاصی به آشپز و آشپزخانه می دهد. مقامت ایت ظروف تا زمانی است که ضربه محکم به آن نخورد و شوک دمایی به آن وارد نشود.در مدل های جدیدی که الان در بازار وجود دارد حرارت بالا را نیز تحمل می کنند.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

ظروف پخت شیشه ای یا اصطلاحاً پیرکس، یکی از بهترین ظروف پخت و پز هستند.

 

 

قابلمه های لعابی

روکش‌ لعابی اغلب روی ظروفی سرامیکی یا چدن کشیده می‌شود. طول عمر روکش لعابی محدود است و بر اثر ضربه و نوسان حرارتی از بین می‌رود. این نوع ظروف برای گرم کردن کنسرو و قوطی‌ها، پخت غذاهای آبدار و یا نگهداری غذا در فریزر استفاده می‌شوند.

انتخاب مناسب ترین قابلمه

 

 

 

قابلمه استیل سایز ۲۰ ترامونتینا مدل DUO

قابلمه استیل سایز ۲۰ ترامونتینا مدل DUO

سرویس قابلمه ۹ پارچه گرانیتی zopini

سرویس قابلمه ۹ پارچه گرانیتی zopini

سرویس ۱۳پارچه طرح چدن رویال مستر

سرویس ۱۳پارچه طرح چدن رویال مستر

 


نویسنده مطلب خانم امانی