۱۶ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

راهنمای خرید فلاسک

چای یک نوشیدنی مورد علاقه ما ایرانیان میباشد،از دیر باز همیشه به این فکر بوده ایم که چگونه در تمامی طول روز یک چای گرم و خوش رنگ داشته باشیم،استفاده از سماور و کتری و… لوازمی هستند که میتوان با آنها چای را آماده کرد ولی برای نگهداشتن چای به مدت طولانی و خارج از منزل ویا حتی در داخل منزل استفاده از فلاسک بهترین ایده است،چرا که یک فلاسک با کیفیت میتواند برای شما چایتان را ساعت ها گرم نگهدارد و در ضمن حمل آن نیز راحت است.

 

راهنمای خرید فلاسک

 

 

فلاسک چیست:

یک فلاسک خلاء کاربردی، یک بطری شیشه‌ای، فلزی یا پلاستیکی با دیواره‌های میان‌تهی است که فضای باریک میان دیواره‌های درونی و بیرونی از هوا خالی شده‌است. همچنین می‌توان آن‌ها را دو بطری با دیواره‌های نازک درنظر گرفت که یکی درون دیگری جا می‌گیرد و در سر فلاسک به هم محکم شده‌اند.

استفاده از خلاء مانع از انتقال گرما از طریق رسانایی یا همرفت می‌شود. گرمادهی تابشی را نیز می‌توان با بهره از روکش‌های بازتابنده (مانند نقره‌پوش کردن) در رویه‌ها به حداقل رساند.

محتویات فلاسک با دیوارهٔ درونی به تعادل گرمایی می‌رسند؛ دیواره که نازک است و ظرفیت گرمایی پاییینی دارد، گرمای زیادی را با محتویات مبادله نخواهد کرد، هرچند بر دمای محتویات کمی اثر می‌گذارد. در دمایی که فلاسک‌های خلاء استفاده می‌شوند (معمولاً پایین‌تر از دمای جوش آب) و با کاربرد پوشش‌های بازتابنده، انتقال فروسرخ (تابشی) کمی انجام می‌شود.

نخستین فلاسک خلاء توسط سر جیمز دوار فیزیکدان و شیمیدان اسکاتلندی در سال ۱۸۹۲ ساخته شد. نخستین تولید تجاری آن در سال ۱۹۰۴ توسط شرکت آلمانی ترموس GmbH انجام شد. این ظرف ترموس یا فلاسک دوئر هم نامیده می‌شود.

(منبع :ویکی پدیا)

 

راهنمای خرید فلاسک

 

خریدن یک فلاسک می تواند برای افرادی که قهوه و چای زیاد می نوشند، کسانی که دوست دارند نوشیدنی خود را ساعت ها در دمای مناسب نگه دارند و اشخاصی که مایلند به طور دائم در سفر، پیک نیک و حتی محل کار نوشیدنی میل کنند انتخاب مناسبی باشد.

فلاسک ها از نظر ابعاد، ظرفیت و وزن با یکدیگر متفاوت اند. برخی انواع فلاسک ها به شکل استوانه ای، بسیار راحت و قابل حمل بوده و به راحتی درون کیف یا کوله پشتی قرار می گیرند. از مهمترین ویژگی های فلاسک ضخیم بودن عایق آن و همچنین مقاوم بودن در برابر ضربه و شوک های گرمایشی و سرمایشی است.

 

تمیزکردن فلاسک چای

ابتدا تفاله های چای را از فلاسک خالی کنید، سپس مقداری آب گرم در فلاسک ریخته، کمی مایع ظرفشویی به آن اضافه کرده و یک اسکاچ نرم داخل فلاسک بیندازید، در آن را ببندید و خوب تکان دهید، تا تمیز شود و بعد با آب گرم کاملاً شست وشو دهید.

 

 

 

فلاسک استیل باریکو مدل ترمیکو

فلاسک استیل باریکو مدل ترمیکو

کتری استیل شیردار با قوری چینی zopini مدل سارینا

کتری استیل شیردار با قوری چینی zopini مدل سارینا

سرویس استکان و نعلبکی لاویوا مدل رزا صورتی

سرویس استکان و نعلبکی لاویوا مدل رزا صورتی

 


نویسنده مطلب خانم شیرانی