راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

خرید لوازم مورد نیاز آشپزخانه یک کار دشوار و زمان بر است،برای خریدن یک محصول با کیفیت و کاربردی حتما باید از قبل آشنایی مختصری با وسیله مورد نیازتان داشته باشید در غیر این صورت ممکن است بعد از خرید محصول و پرداخت هزینه متوجه ایرادات و یا اشتباهاتی در انتخابتان شوید که برایتان گران تمام شود.

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

 

راهنمای خرید آسیاب

آسیاب های خانگی از نظر ظرفیت، کیفیت ، وزن دارای ویژگی ها متفاوتی هستند . راهنمای خرید انواع آسیاب خانگی و معرفی ویژگی های دستگاه آسیاب شرح داده می شود.دستگاههای آسیاب انواع متفاوتی دارند. اگر از این دستگاه فقط برای آرد کردن مکمل های غذایی استفاده می کنید میتوانید انواع ارزان قیمت و معمولی آن را تهیه فرمایید. در مقابل اگر میخواهید آسیاب را برای آرد کردن و نان درست کردن، شیرینی پزی و کیک به کار برید، بهتر است کمی هزینه بیشتری کرده و نوع مرغوب آن را تهیه فرمایید. از نظر ظرفیت، بسته به نیاز خود می توانید این دستگاه را در اندازه های متفاوت تا ظرفیت ۲۰ فنجان آرد تهیه نمایید.
یکی از مهمترین ویژگی های آسیاب ها امکان استفاده آسان از دستگاه و شستشوی راحت آن است چراکه اگر تمیز کردن دستگاه سخت باشد شاید شما در خیلی از موارد ترجیح بدهید که از آن استفاده ننمایید و دفعات استفاده خود را به یکی دوبار در سال کاهش دهید که این اصلاً مقرون به صرفه نمی باشد. وزن دستگاه آسیاب، اندازه موتور، میزان صدا و میزان مصرف انرژی نیز از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید به آن ها توجه و دقت نمایید.

 

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

 

راهنمای خرید توستر

توسترها اندازه، تعداد جای نان، ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی دارند بعضی توسترها سینی مخصوص نان ریزه، توقف عملکرد، گرم کردن مجدد نان و یخ زدایی نیز دارند
توستر در ۲ اندازه ۲تایی و ۴تایی است که با توجه به جمعیت خانواده و نیازتان می توانید اندازه دلخواه خود را انتخاب و خریداری نمایید. در برخی توسترها شیارهای نان کوچک بوده که تنها برای قرار دادن نان های مخصوص مناسب است. در دیگر توسترها این شیارها پهن بوده و انواع نان را می توان در آن ها قرار داد. اکثر توسترها دارای دکمه تنظیم میزان گرم کردن نان می باشند. علاوه بر گرم کردن، بعضی از تسترها قابلیت یخ زدایی، گرم کردن مجدد و توقف عملکرد را هم دارند. بیشتر تسترها دارای سینی های مخصوص نان ریزه بوده و در برخی از آن ها هم این سینی ها به صورت کشویی است که با یک فشار بیرون می آید. بدنه توسترها باید نسبت به حرارت مقاوم باشد وگرنه ممکن است در درجات بالا ذوب شود.

 

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

 

راهنمای خرید فلاسک

فلاسک ها از نظر حجم، وزن و ابعاد با یکدیگر متفاوت اند فلاسک برای داغ نگه داشتن مایعات گرم و همچنین خنک نگه داشتن مایعات سرد استفاده می شود
خریدن یک فلاسک می تواند برای افرادی که قهوه و چای زیاد می نوشند، کسانی که دوست دارند نوشیدنی خود را ساعت ها در دمای مناسب نگه دارند و اشخاصی که مایلند به طور دائم در سفر، پیک نیک و حتی محل کار نوشیدنی میل کنند انتخاب مناسبی باشد.
فلاسک ها از نظر ابعاد، ظرفیت و وزن با یکدیگر متفاوت اند. برخی انواع فلاسک ها به شکل استوانه ای، بسیار راحت و قابل حمل بوده و به راحتی درون کیف یا کوله پشتی قرار می گیرند. از مهمترین ویژگی های فلاسک ضخیم بودن عایق آن و همچنین مقاوم بودن در برابر ضربه و شوک های گرمایشی و سرمایشی است.

 

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

 

راهنمای خرید مخلوط کن

برای خرید دستگاه مخلوط کن به جنس پارچ مخلوط کن، حجم پارچ، قدرت مخلوط کن و ویژگیها و میزان کارایی آن دقت کنید اکثر دستگاههای غذاساز و همزن هم مخلوط کن دارند
برای خرید دستگاه مخلوط کن حتماً در درجه اول به نیاز خود و اینکه در هربار استفاده چه مقدار مواد را می خواهید به کار ببرید توجه نمایید. مخلوط کن های کوچک اگرچه ممکن است بسیار کم جا به نظر برسند اما اگر نیاز شما را برآورده نکنند عملاٌ باعث هدر رفتن هزینه شما می شوند. همچنین وات یا میزان قدرت مخلوط کن را هم باید در نظر گرفت. هرچه وات آن ها بالاتر باشد سریعتر و راحت تر مواد را مخلوط می کنند. دستگاه های مخلوط کن ممکن است پارچ شیشه ای یا پلاستیکی داشته باشند. برخی آن ها دکمه یخ دارند که می توان از آن برای تهیه انواع نوشیدنی های خنک استفاده نمود. برخی از مخلوط کن ها هم دریچه کوچکی در بالای پارچ دارند که این امکان را فراهم می کند تا بتوانید مقادیری از مواد را در حالیکه مخلوط کن کار می کند به آن اضافه نمایید. به طور کلی یک مخلوط کن باید کارآیی ساده داشته و به راحتی شسته شود.

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

 

 

راهنمای خرید همزن

همزن به انواع همزن دستی و همزن کاسه ای تقسیم میشود همزن دستی باید با دست نگه داشته شده و چرخانده شود اما همزن کاسه ای رومیزی است و نیازی به حرکت دست ندارد.

اگرچه از نظر برخی افراد همزن جزء وسایل ضروری آشپزخانه نبوده و هم زدن مواد را می توان به راحتی با دست هم انجام داد، اما این وسیله برای بسیاری از آن هایی که هم علاقه مند به آشپزی، شیرینی پزی و درست کردن دسرها بوده و هم در مقابل از وقت کمی برخوردارند یا به هر دلیلی نمی توانند به راحتی از قدرت دستان خود استفاده کنند، وسیله ای معجزه آور است. دستگاه همزن در دو نوع دستی و کاسه ای وجود دارد. نوع کاسه ای آن حاوی یک کاسه پلاستیکی یا شیشه ای بوده که مواد غذایی برای هم خوردن در آن ریخته می شوند.

هم زن دستی بدون ظرف یا پارچ مخصوص بوده و فقط دارای سری های مختلف برای هم زدن موادی است که از قبل درون ظرفی ریخته شده اند. همزن دستی نسبت به همزن کاسه ای، معمولاٌ برای مقادیر کمتر مواد غذایی استفاده می شود.

به طور کلی همزن از درجه های سرعت متفاوت تشکیل شده که می توان آن را بر حسب نوع مواد و مراحل متفاوت تهیه آن ها تنظیم نمود. در برخی از همزن ها نیز سرعت به صورت دیجیتالی کم و زیاد می شود که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید سرعت را کم کم زیاد نمایید. یک نکته مهم درباره همزن کاسه ای لبه دار بودن پارچ آن است به نحوی که مایعات به راحتی با خم کردن آن سرریز شوند. ریختن مایعات با پارچ های بدون لبه نه تنها سخت است بلکه ممکن است در حین ریختن مایعات، مقادیری از آن ها هدر رفته و در فضای اطراف بریزد.

منبع:zanbil.ir

 

 

 

 

آسیاب قهوه مولینکس مدل AR110

آسیاب قهوه مولینکس مدل AR110

توستر مولینکس مدل LT2608

توستر مولینکس مدل LT2608

فلاسک استیل باریکو مدل ترمیکو

فلاسک استیل باریکو مدل ترمیکو

مخلوط کن مولینکس مدل LM237

مخلوط کن مولینکس مدل LM237

همزن مولینکس مدل HM615

همزن مولینکس مدل HM615

 


نویسنده مطلب خانم شیرانی