نکات جالب و جدید خانه داری (قسمت اول)

خانه داری هنری است که بانوان ایرانی همیشه به بهترین نحو ممکن از پس آن بر آمده اند،اما گاهی بعضی از نکات مهم و اساسی در رابطه با این مسئله وجود دارد که شاید خوب است با آنها بیشتر آشنا شوید تا در هنگام خانه داری بتوانید از آنها کمک بگیرید و کارهایتان را راحت و در زمان کمتری انجام دهید،پس با ما همراه شوید تا این نکات را در دو مرحله به

 

نکات جالب و جدید خانه داری (قسمت اول)

 

۱- اگر در خانه گلدانی دارید که آب را نگه نمی دارد، می توانید پارافین را ذوب کنید و آن را ته گلدان بریزید. بدین ترتیب ترک گلدان بسته می شود و آب از گلدان نشت نمی کند.

۲- اگر می خواهید محفظه،یا جانانی تان بوی نان و کپک نگیرد، گاهی آن را با محلول آب و سرکه آبکشی نمایید.

۳- دستمالی را با آمونیاک خیس کنید و چند ساعت درداخل فر بگذارید تا تکه های غذا که به سطوح فر چسبیده اند شل شوند.

۴- برای تمیز کردن بطری ها، شیشه ها یا تنگ ها، پوست تخم مرغ پودر شده و آب و صابون ولرم داخل آنها بریزید و خوب تکان دهید. در زمان کوتاهی خواهید دید که داخل آنها تمیز شده..

۵- برای آنکه دستمال گردگیری بدون پرزی داشته باشید، آن را داخل آب داغ و کف دار بگذارید و چند قطره تربانتین به آن اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس دستمال را بچلانید و پهن کنید تا خشک شود. این دستمال بدون پرز به خوبی برق می اندازد و گرد و غبار را نگه می دارد. این کار را هر دو هفته یکبار انجام دهید.

 

نکات جالب و جدید خانه داری (قسمت اول)

 

۶- اگر می خواهید قابلمه استیل یا آلومینیومی سوخته خودتان را دور بیندازید کمی صبر کنید،درون قابلمه تان آب بریزید و پیاز هم اضافه کنید. سپس بگذارید بجوشد و خیلی زود خواهید دیدکه مواد سوخته آن شل شده و رو آمده است، و قابلمه تان تمیز شده است..

۷-  پیچ و مهره، واشر و چیزهای ریز دیگر را داخل شیشه های خالی بریزید تا هر وقت به آنها نیاز داشتید، بتوانید از بیرون شیشه آنها را ببینید.

۸- اگر می خواهید جدیدا به دیوارهای خانه تان کاغذ دیواری نصب کنید، جای سوراخ میخ ها خلال دندان بگذارید تا برای نصب تابلوها جای میخ را به راحتی پیدا کنید..

۹-  میتوانید پوست سیب زمینی یا هویج را در کتری بجوشانید تا آهک آن جدا شود.

۱۰- اسفناج شاید جارو دستی معده باشد، ولی ساورکرات (کلم پیچ رنده شده و آب پز با سرکه) مثل جاروبرقی معده است.

۱۱- دو برگ کاغذ خشک کن را زیر سطل زباله قرار دهید. این کار باعث جذب ریزش مایعات درون سطل می شود و از منتشر شدن بوی بد زباله جلوگیری می کند.

 

نکات جالب و جدید خانه داری (قسمت اول)

 

۱۲- همیشه سعی کنید از صابون مایع یا صابون گلیسیرین استفاده کنید. کف ایجاد شده توسط صابون های سنتی باعث به وجود آمدن پسماند و زیاد شدن لکه های بزرگ در جا صابونی می شود.

۱۳- مایکروویو یا آون توستر را با بیش از ۱۰ حوله کاغذی تراز کنید. این عمل باعث جلوگیری از لرزش و احتمالا چرخش و افتادن دستگاه می شود. بعد از هر بار استفاده می توانید یکی از کاغذها را از زیر آن بردارید.

۱۴- فن خروجی حمام را به کار اندازید یا این که یک پنجره را هنگام دوش گرفتن و حداقل ۱۰ دقیقه بعد از آن باز بگذارید. این کار باعث تهویه شده و از به وجود آمدن قارچ جلوگیری می کند.

۱۵- لکه های به وجود آمده درسرویس بهداشتی را می توان با ریختن یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده در آن از بین برد. اجازه دهید سرکه کاملا در طول شب روی لکه ها اثربگذارد، سپس سیفون را بکشید و آن را بشوئید. این کار را باید حداقل ماهی یک بار انجام دهید.

۱۶- بعد از دوش گرفتن همیشه سعی کنید کاشی ها و درهای شیشه ای را تمیز کنید. این کار را می توان با یک شیشه پاک کن کوچک و انعطاف پذیر انجام داد. اگر کف صابون باقی مانده پاک نشود باعث ایجاد لکه می شود.

 

نکات جالب و جدید خانه داری (قسمت اول)

 

۱۷- خوب است بدانید که از ظاهر تخم مرغ میشود به تازگی یا کهنگی آن پی ببرید. یادتان باشد که تخم مرغ های تازه ظاهری زبر و خشن دارند و پوست آنها درست مانند گچ می ماند اما تخم مرغ هایی که کهنه هستند ظاهری صاف و شفاف دارند.

۱۸- ته تخم مرغ خام را شکسته، قدری از پوسته آن را بردارید. در این قسمت معمولا هوا جمع می شود. هرچه مقدار هوا بیشتر باشد یعنی فضای بیشتری را به خود اختصاص داده باشد تخم مرغ کهنه تر است اما اگر حجم تخم مرغ بیشتر و هوای موجود در آن کمتر باشد تخم مرغ تازه تر است.

۱۹- بیشتر آدم ها نوشابه را به پای ثابت سفره های غذایشان تبدیل کرده اند. هر چند نوشابه خوراکی ای خوشمزه و مضر برای سلامت افراد است بااین حال شما می توانید از قابلیت های دیگر آن بهره برده و نهایت استفاده را از آن ببرید. آیا از لک و پیس های داخل سینک ظرفشویی خانه تان کلافه شده اید؟ آیا احساس می کنید هیچ وقت این امکان وجود ندارد که یک سینک براق و درست و حسابی داشته باشید؟ خب بهتر است بابت هیچ کدام از این مسائل ناراحت نباشید چون همان نوشابه ای که برای سلامت جسم شما ضرر دارد اینجا حسابی به کارتان خواهد آمد. شما می توانید با استفاده از نوشابه سینک ظرفشویی تان را برق بیندازید. اسکاج را بردارید، نوشابه را داخل سینک بریزید با اسکاج بشویید و سپس آن را با آب بشویید. آبکش کنید. نتیجه فوق العاده ای را خواهید دید.

 

 

آون توستر حرفه ای 28 لیتر گاستروبک

آون توستر حرفه ای ۲۸ لیتر گاستروبک

سرویس ۱۰ پارچه استیل دنیز براقzopiniسرویس ۱۰ پارچه استیل دنیز براقzopiniتخم مرغ پز گاستروبک

تخم مرغ پز گاستروبک

 


نویسنده مطلب خانم شیرانی