هندوانه ژله ایی مخصوص شب یلدا

 

اگر دوست دارید یک هندوانه متفاوت تر از سال های پیش در شب یلدایتان داشته باشید به شما پیشنهاد میکنیم که یک ژله هندوانه ایی زیبا درست کنید و بقیه اعضای خانواده تان را نیز سوپرایز کنید.باما همراه شوید تا مرحله به مرحله این ژله زیبا و خوش رنگ را درست کنید.

 

هندوانه ژله ایی مخصوص شب یلدا

 

مواد لازم:

 

ژله قرمز ( آلبالو، توت فرنگی یا هندوانه):  ۱ بسته

ژله سبز (لیمو، طالبی) : ۱ بسته

ژله آلوئه‌ورا: ۱ بسته

بستنی وانیلی: ۱- ۱٫۵ پیمانه

قالب نادوانی: ۱ عدد

شکلات چیپسی یا تخم شربتی : به میزان لازم

آب جوش : به میزان لازم

 

 

طرز تهیه:

 

برای تهیه ژله هندوانه ابتدا ژله قرمز‌رنگ را با ۱٫۵ لیوان آب جوش به روش بن ماری و روی بخار آب حل کنید سپس صبر کنید تا کمی خنک شود. بعد از خنک‌شدن ژله قرمز، دو قاشق بستنی وانیلی آب‌شده به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.حالا ژله را داخل قالب ناودانی ریخته و داخل یخچال قرار دهید تا ببندد.بهتر است ارتفاع ژله قرمز حدود ۱٫۵ سانت باشد.

وقتی ژله قرمز بست، همین کار را برای ژله آلوئه‌ورا انجام دهید یعنی؛ یک بسته ژله آلوئه‌ورا را با ۱ لیوان آب جوش به همان روش بن ماری حل کرده و بعد از سردشدن با نصف لیوان بستنی وانیلی آب‌شده ترکیب کنید.

 

هندوانه ژله ایی مخصوص شب یلدا

 

از این ترکیب، به مقدار کمی روی ژله قرمز رنگ بریزید. این لایه قرار است قسمت سفیدرنگ بین هندوانه و پوست آن باشد.بعد از نیم‌بند‌شدن ژله آلوئه ورا در یخچال، ژله

سبز را با ۱٫۵ لیوان آب جوش مخلوط کرده و باز هم به همان روش حل کنید و اجازه دهید خنک شود.سپس یکی دو قاشق بستنی وانیلی ذوب‌شده و یا خامه به آن اضافه

کنید تا کمی مات شود.سپس ژله سبزرنگ را نیز به همین روش تهیه کرده و روی لایه سفید بریزید تا قالب پر شود، بعد دوباره قالب را داخل یخچال قرار دهید تا ببندد.

بعد از اینکه ژله هندوانه حدود ۳ ساعت داخل یخچال باقی ماند و کاملا بسته شد، کف قالب را حدود ۱۰-۲۰ ثانیه داخل آب گرم نگه دارید تا ژله از قالب جدا شود.

سپس ژله را درون سینی خیس‌شده برگردانید و با چاقوی خیس برش‌های یک سانتی بزنید.

برای تخمه‌های هندوانه نیز می‌توانید از شکلات چیپسی یا تخم شربتی استفاده کرده و آن‌ها را روی قسمت قرمز بچینید.

 

هندوانه ژله ایی مخصوص شب یلدا

 

نکته:

اگر به قالب ناودانی دسترسی ندارید میتوانید در یک قالب مستطیل یا مریع تخت ،همین مراحل را انجام داده و ژله را درست کنید و بعد از خارج کردن ژله از قالب به وسیله یک چاقوی تیزو خیس  آن را به شکل مثلث یا مستطیل برش بزنید.

 

 

قاشق بستنی خوری ناب استیل مدل فلورانس

قاشق بستنی خوری ناب استیل مدل فلورانس

قالب ژله ای مربع ۲۳سانتی تفال مدل Proflex

قالب ژله ای مربع ۲۳سانتی تفال مدل Proflex

چاقوی پوست کنی ترامونتینا مدل ONIX

چاقوی پوست کنی ترامونتینا مدل ONIX


نویسنده مطلب خانم شیرانی