۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

برای تمیز کردن محیط خانه و آشپزخانه و آشپزی روزانه باید به این فکر باشید که از ابزارها و لوازم ساده و سبک و کارآمد استفاده نمایید.زیرا در غیر این صورت سریع خسته و کسل خواهید شد و خانه داری و آشپزی را دوست نخواهید داشت.خرید و استفاده از برخی لوازم که ظاهرا شاید بی اهمیت و ارزان هستند در نظرتان یک کار بی فایده باشد اما خوب است بدانید که گاهی همین وسایل ساده و سبک حلال تمامی مشکلات شماست،پس همراه ما باشید و با این ۵ وسیله ساده اما رویایی آشنا شوید.

 

۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

جاروبرقی ایستاده

یکی از این وسایل و راه‌ها می‌تواند استفاده از یک جاروبرقی ایستاده و سبک باشد که میتواند به شما کمک کند تا سریع تر بتوانید خانه یا قسمت مورد نظرتان را جارو کنید.

 

۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

خردکن دستی چندکاره

برای بسیاری خردکردن موادغذایی در هنگام پخت و پز از عذاب ‌آورترین کارهاست. به همین دلیل است که حذف کردن چند ماده غذایی ظاهرا غیر ضروری و همینطور حذف مزه‌های کنار غذا، بهترین راه حلی است که به ذهن خانم ها می‌رسد.اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، برای آنکه آماده کردن غذا و دورچین آن برای‌تان راحت‌تر باشد،ساده‌ترین راه استفاده از خردکن ‌است،اما معمولاً استفاده از خردکن‌های برقی به دلیل سنگینی و سخت بودن شست‌و شو، مورد استقبال نیست. یک خردکن ساده‌ی دستی تهیه کنید تا هم تهیه غذا، دورچین و سالاد برای‌تان راحت‌ترشود و هم موادغذایی مغذی و ضروری را از سبد غذایی روزانه‌ی خود حذف نکنید.

 

۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

سطل زباله پدالی بلند

یکی از رازهای کمتر خسته شدن در آشپزخانه و لذت بردن از آشپزی، داشتن یک سطل زباله منحصربه‌فرد است! تعجب نکنید، اینکه لازم نباشد برای هر بار ریختن آشغال‌ها در کابینت را باز کنید و تا زانو در آن به دنبال سطل آشغال نباشید، سهولت کار شما را دو چندان می‌کند.یک سطل آشغال بلند داشته باشید و با ژست یک آشپز حرفه‌یی تمام پوست میوه‌ها و صیفی‌جات را مستقیم از روی کابینت در سطل آشغال بریزید!

 

۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

سیر‌له‌کن حرفه‌ایی

رنده کردن یک سبزی یا صیفی جات کوچک از سخت ترین کارهاست. احتمالا تا حالا چندین بار ناخن و بخش‌هایی از پوست خود را در این فرآیند از دست داده‌اید! در این میان اما «سیر» از آن دسته مواردی است که کلا دور رنده کردن آن را به هر شکلی باید خط ‌کشید. بوی نامطبوعی که هنگام رنده‌کردن به دست شما می‌دهد و سختی رنده کردن آن ورای تصورات است!به همین منظور راحت‌ترین راه این است که بتوانید یک وسیله‌ی حرفه‌یی‌تر برای این کار پیدا کنید. وسایل زیادی برای این کار وجود دارد و شما بسته به اینکه بخواهید سیر را مستقیم در ظرف بریزید و یا آن را روی تخته خرد کنید، تنوع انتخاب دارید.

 

۵ وسیله ساده اما ضروری در آشپزخانه

 

آب‌پرتقال‌گیری دستی

استفاده از آب مرکبات تازه در غذا یک فرمول جادویی است. فرمولی که می‌تواند دستپخت شما را از این رو به آن رو کند. مرکبات یک ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز دارند و آن اینکه می‌توانند اسید معده‌ی همه را با رنگ‌ و بوی تند و دلنواز تحریک کنند! پس چرا از این میوه‌ها بیشتر از اینها در آشپزی استفاده نکنیم؟اگربرای جلوگیری از ریخت و پاش بیشترحوصله استفاده از آب مرکبات گیری برقی ندارید، چیز خاصی را از دست نداده‌اید، یک آب میوه گیری دستی مناسب که بتواند نیاز روزمره‌‍ی شما را برای استفاده از انواع مرکبات برآورده کند، انتخاب مناسبی است. ضمن اینکه به راحتی قابل شستشو است و در هر جای آشپزخانه بدون نیاز به پریز برق قابل استفاده است.

 

 

جاروبرقی ایستاده مونوتک MCV1251

جاروبرقی ایستاده مونوتک MCV1251

خلال کن ۱*۴ توربو باریکو

خلال کن ۱*۴ توربو باریکو

سطل زباله peerless استیل مات ۳۵ لیتری باریکو

سطل زباله peerless استیل مات ۳۵ لیتری باریکو

سیر خردکن کوچک تراسا باریکو

سیر خردکن کوچک تراسا باریکو

آبمیوه گیر دو کاره باریکو

آبمیوه گیر دو کاره باریکو

 


نویسنده مطلب خانم شیرانی